Domů Bývanie Toto je maximálna doba, počas ktorej môžete nechať mokrú bielizeň v práčke

Toto je maximálna doba, počas ktorej môžete nechať mokrú bielizeň v práčke

0

Situácia, ktorá je nám dobre známa. Necháme bielizeň prať cez noc alebo kým ideme do práce. Potom naň zabudneme alebo sa nám jednoducho nechce. Aj skúseným gazdinkám sa niekedy stalo, že nezavesili bielizeň včas.

Osem až dvanásť hodín je v poriadku
Odborníci vyjadrujú jasný názor v rozhovore pre britský časopis Mirror. „Ponechať bielizeň v práčke osem až dvanásť hodín je úplne v poriadku. Ale rozhodne by v práčke bielizeň nemala ležať dlhšie.“ Aj známa profesionálna gazdinka Martha Stewart potvrdzuje: „Nechať čerstvo vypranú bielizeň cez noc je úplne v poriadku.“

Varovný signál zápachu
Pozor! Ak bielizeň už naozaj páchne zatuchnutá, mali by ste ju ihneď vyprať znova. V tejto chvíli sa už baktérie nahromadili vo vypranom oblečení. „Plesne a baktérie, ktoré začínajú rásť na vlhkom oblečení av prostredí, majú veľmi špecifický štipľavý zápach,“ hovorí odborníčka na upratovanie.

Čistiť práčku je dôležité
Čistenie práčky je dôležité, pretože ako chcete mať čistú bielizeň, keď nie je čistá práčka. Poradíme vám, ako často práčku čistiť, a prezradíme vám dve základné pravidlá.

Žiadne žehlenie
Žehlenie bielizne je pre mnoho žien nočnou morou. So Svetom ženy sme vypátrali, ako sa dá nad žehlením vyzrieť. Vďaka tomuto triku už nebudete musieť väčšinu svojho oblečenia žehliť. To ocení nie jedna z nás, že?

Exit mobile version