spot_img

ذات صلة

جمع

Automatické hodinky

Automatické hodinky sú mechanické hodinky doplnené samonaťahovacím mechanizmom, ktorý...

Hľadanie si nového zamestnania a práce

Hľadáte si novú prácu? Aký je najlepší spôsob, ako...

Kvalitná zrnková káva alebo prečo ochutnať kávu z Brazílie?

Štedrý deň sa nezadržateľne blíži, takže už sa vám...

EuroPride v Srbsku odmietla aj lesbická premiérka

Srbsko nepovolí na september plánovaný pochod za práva sexuálnych...

Vo FN Olomouc vybrali obličku s pomocou robota

Obličku z tela žijúceho darcu pomocou robotického systému vôbec...

Nedávajte, prosím, mlieko do dverí chladničky.

Mlieko milujeme obzvlášť na raňajky v müsli alebo káve. Rovnako ako všetky mliečne výrobky je však mlieko veľmi citlivou potravinou a rýchlo sa kazí. Jedným z dôvodov môže byť nesprávne skladovanie mlieka v chladničke. Ale tejto chybe sa môžete ľahko vyvarovať.

Takto by sa malo skladovať mlieko
Rôzne druhy mlieka majú rôznu trvanlivosť kvôli ich príslušnému tepelnému spracovaniu. Ministerstvo pre výživu a poľnohospodárstvo poskytuje vždy informácie o trvanlivosti: Napríklad mlieko, ktoré sa vyrába zo „surového“ mlieka a ktoré získate v bio farmách a na trhoch, má trvanlivosť približne dva až tri dni. Mlieko s dlhou trvanlivosťou, ktoré sa ani neukladá v chladenom regáli v supermarkete, má veľmi dlhú trvanlivosť a je možné ho skladovať približne osem týždňov pri izbovej teplote. Otvorené balenia by mali byť skladované v chladničke a tam vydržia zhruba dva až tri dni.

Mlieko nepatrí do dverí chladničky
Bez ohľadu na to, aký typ mlieka si vyberiete, nemali by ste ho dávať do dverí chladničky, pretože je to najteplejšie miesto v chladničke. Ideálnym miestom je stredná polička v chladničke. Teplota by mala byť okolo šiestich až ôsmich stupňov. Potom čerstvé mlieko určite vydrží až do dátumu spotreby na obale. Najlepšie je uchovávať mlieko v uzatvárateľnom originálnom obale, čo tiež prispieva k trvanlivosti.

spot_imgspot_img